PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106958}

Dowód

Proof
6,7 27 910
ocen
6,7 10 1 27910
5,6 5
ocen krytyków
Dowód
powrót do forum filmu Dowód

Jesli jestes zakochany w tychze aktorach to film pewnie ogladniesz - dla nich. W przeciwnym wypadku nie ma zadnego pozytywnego argumentu przemawiajacego za tym filmem.
Powiem tak - kiepski "sequel" Pieknego Umyslu ! Sequel w cudzyslowiu bo oficjalnie nie mam mowy nigdzie kontynuacji. Ale film jest doslownie beznadziejna kopia PU.
Mysle ze pisze dosc obiektywnie bo lubie bardzo filmy tego gatunku i PU podobal mi sie bardzo ! Ale ten film po prostu jest porazka na calej lini. Film strasznie nieudany, dlaczego? Przez caly film probowalem doszukiwac sie jakis plusow - niestety bezskutecznie. Poczawszy od scenariusza, strasznie naciaganego, naiwnego. Idac dalej - muzyka, no prawie zywcem kopia Hornera z PU. Mozna pisac i pisac, ale na koniec G.Paltrow - to chyba jedna z gorszych jej roli. Fatalnie, chodz sam film jest fatalny wiec to ja troche ratuje. Jedynie Hopskins odbebnil swoje bez zastrzezen.
Zadko wylaczam filmy w trakcie ogladania, nie lubie tego robic, tak tez tutaj tego nie uczynilem , ale trudno bylo wytrwac do konca, na szczescie film dlugi az nie jest. Wiec kto chce niech sie przekona sam jak to przez caly film slyszymy tylko 'pruuuf, pruuuufff, pruf' i nic konkretnego - az w koncu w ostatnich minutach kiedy czekamy juz na final DOWODU dowiadujemy sie o........ Nie no film kompletne 1/10.

ocenił(a) film na 6
czesio

Mi wręcz przeciwnie- film bardzo się podobał i nie tylko ze względu na Paltrow i Hopkinsa. Od rtazu powiem, że "Pięknego umysłu" nie widziałem, na pewno nadrobię przy pierwszej lepszej okazji. Może dlatego patrzę na film bardziej obiektywnie, bez porównywania czy założonego z góry zdania, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Do filmu podchodziłęm znając kilka wcześniejszych, niezbyt pochlebnych opinii, a mimo to naprawdę pozytywnie się zaskoczyłem. Fabuła w żadnym wypadku nie jest dla mnie naiwna czy naciągana- jak dla mnie to przede wszystkim świetny portret dziewczyny zagubionej i osamontionej, któa ustaciłą sens życia i jednocześnie zatraca się w obwie przed potencjalnym szaleństewm. Dodajmy jeszcze do tego ową szczyptę geniuszu i mamy niezłe walk on the line;) Cała reszta fabuły i postaci podobała mi się nie mniej- szczególnie Hopkins (on chyba nie umiałby źle wypaść;) ) i jego maniakalne dążenie do odkrycia dowodu wszech czasów. Sama niepewność, w której pozostawiają nas twócy (kto tak naprawdę jest twórcą tytułowego dowodu) jest bardzo dobrze skomponowana i przemyślana. A cała reszta? Świetna muzyka (możliwe, że kopia Hornera, mimo to wrażenie robi najmniej pozytywne), dobra praca kamer, w końcu widać kunsztowną rękę reżysera, który dobrze wie, czego chce.
Jak już powiedziałem- nie porównywałem "Dowodu" do żadnego innego filmu i myślę, że nawet po obejrzeniu pięknego umysłu zostawię te dwa filmy jako osobne dzieła. Tak jest zdrowiej, po prostu przyjemniej, a "Dowód" zamiast z 1/10 w Twoim przypadku spokojnie podskakuje u mnie na 8.5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones